Plan-3


چرا ریپل یکی از بحث برانگیزترین ارزهای دیجیتال است


ازآنجاکه ریپل به عنوان بستری برای جابجایی سریع، معتبر و ارزان سایر ارزهای جهان عمل می کند، ممکن است آینده ی تبادلات ارزشی را تغییر دهد.

تا پایان سال ۲۰۱۷، ارز ریپل (XRP) دومین ارزش بازاری پول های رمزنگاری شده را از آن خود کرده بود و اکنون پس از بیت کوین و اتریوم، سومین پول دیجیتال قدرتمند جهان محسوب می شود. گرچه هر توکن XRP حدود ۲.۱۴ دلار قیمت دارد؛ ولی حجم عظیم توکن های در گردش این ارز به ۳۸.۷ میلیارد می رسد که بیانگر ارزشی معادل ۸۲.۸ میلیارد دلار است. پنج شنبه ی گذشته شرکتی که پشت ریپل قرار دارد (این شرکت هم ریپل نام دارد) مشارکت خود را با شرکت ارسال و تراکنش آنلاین پول مانی گرم  اعلام کرد و به این ترتیب بیشترین اعتبار تاریخ خود را به دست آورد.
سؤال اینجا است که چه ویژگی هایی، ریپل را از سایر پول های رمزنگاری شده متمایز می کند؟ مهم ترین خصوصیت ریپل، سرعت آن است. XRP به شیوه ای طراحی شده که بسیار سریع تر از بیت کوین و با هزینه های معاملاتی پایین تری عمل می کند. استارتاپ ریپل، محصولی به نام xRapid را با هدف اتومات سازی انتقال بین المللی پول برای مؤسسات مالی بزرگ عرضه می کند. این محصول سرعت جریانات را افزایش و الزامات سرمایه را کاهش می دهد.
به بیان دیگر، xRapid یک فرآیند سریع مبتنی بر XRP است که به مردم اجازه می دهد معادل با پول نقد خود، هر ارزی که می خواهند (مثلا بیت کوین)، برای مخاطبشان ارسال کنند و مخاطب هم می تواند ارز فوق را به واحد پول کشور خود دریافت کند.
آشیش بیرلا، مدیر محصول شرکت ریپل، عملکرد این ارز را با مثال دیگری توضیح می دهد. او می گوید:
یکی از مشتریان شرکت کوالیکس ( Cuallix،  شرکت تسهیل کننده ی انتقال بین المللی پول) را در نظر بگیرید.  پیش ازاین کوالیکس مجبور بود برای انتقال پول به کشور مکزیک، یک حساب بانکی در این کشور افتتاح کند .

منبع : تی نیوز

Plan-4

بالا