Plan-3


تبلیغات در پایگاه خبری اندیشه کیمیا
گزارش سازمان بهداشت جهانی در مورد تاثیرات آنتن های موبایل بر سلامت جامعه

بیش از ۸۵ میلیون سیم کارت فعال در ایران وجود دارد که برای سرویس دهی به آنها، اپراتورهای مخابراتی از BTSها یا ایستگاه های پایه که آنتن های فرستنده و گیرنده موبایل هستند در مناطق مسکونی شهری استفاده می کنند. اگرچه این روزها سرویس مخابراتی و اینترنتی بسیار بهتری را دریافت می کنیم اما آیا وجود چنین آنتن هایی در نزدیکی محل زندگی و کار ما امری طبیعی است یا می تواند برای سلامت ما خطرساز شود؟
تا کنون تحقیقات زیادی در رابطه با تشعشعات آنتن های موبایل و خود دستگاه موبایلی که به آن علاقه زیادی داریم منتشر شده اند که نظراتی تقریباً نزدیک به هم را در این باره ارائه داده اند. با این حال معتبرترین منبع برای دریافت اطلاعات در همین خصوص، «سازمان بهداشت جهانی» نام دارد که یکی از سازمان های تخصصی سازمان ملل متحد است و نقش یک مرجعیت سازمان دهنده را بر بهداشت جامعه جهانی ایفا می کند.
سازمان بهداشت جهانی مقالات مختلفی در رابطه با تشعشعات موبایل و آنتن های موبایل منتشر کرده است اما جهت یافتن پاسخی برای پرسش مطرح شده، یعنی خطرناک بودن یا نبودن آنتن ها، به سراغ یکی از آخرین تحقیقات این سازمان می رویم . سازمان بهداشت جهانی در این فایل PDF ، توضیحات جالبی در مورد نحوه کارکرد ایستگاه های پایه ارائه داده و تلاش نموده تا به شکل خلاصه، به برخی از نگرانی ها پاسخ دهد .
ایستگاه های پایه چه هستند و چگونه کار می کنند؟
ایستگاه های پایه گیرنده/فرستنده موبایل، رادیوهایی دو طرفه و چند کاناله و با سطح قدرت پایین هستند.

منبع : دیجیاتو

Plan-4

بالا