Plan-3


برنامه بی ام و برای شکست دادن مرسدس بنز

آلمان به عنوان قطب اتومبیل سازی دنیا صاحب برندهای برتری مانند ب ام و، مرسدس بنز، پورشه و آئودی است که در این میان رقابت شدید میان ب ام و و مرسدس بنز سال هاست که وجود دارد.

ب ام و به تازگی اعلام کرده که برنامه سنگینی برای تصاحب جایگاه مرسدس بنز در بازار طی ۲ سال آینده دارد. این شرکت خودروسازی سال ها یکه تاز بازارها بود اما در سال های اخیر این جایگاه را به مرسدس بنز تقدیم کرده است.

با این حال ب ام و اطمینان دارد که می تواند فاصله ایجاد شده را جبران کرده و این پیروزی را بار دیگر بدست آورد. آن ها می خواهند در ابتدای دهه آینده با ارائه محصولات جدید فروش بیشتری را تجربه کنند.

به گزارش خودروکار هارلد کروگر، مدیرعامل ب ام و در گفتگویی اعلام کرد که آن ها در سال ۲۰۲۰ به عنوان برترین خودروساز در امر فروش به جایگاه سابقشان باز خواهند گشت. وی افزود: من تمام کارمندان شرکت را مجاب به تحقق این هدف کرده ام و می دانیم که این موضوع اصلا آسان نخواهد بود. قرار گرفتن در صدر جدول فروش و رضایت مشتریان کار ساده ای نیست ولی کارمندان ما تمام تلاششان را خواهند کرد.

لازم به ذکر است که ب ام و نزدیک به ۱۰ سال پرفروش ترین برند لوکس در دنیا بود اما در سال ۲۰۱۶ این جایگاه برتر را به مرسدس بنز واگذارکرد. مرسدس بنز این برتری را به واسطه شاسی بلندهای استثنایی و همچنین معرفی کلاس A بدست آورد و همچنان در اختیار دارد. سال گذشته میزان فروش ب ام و ۲ میلیون و ۹۰ هزار دستگاه بود در حالی که مرسدس بنز ۲ میلیون و ۲۹۰ هزار دستگاه خودرو به فروش رساند.

جدا از رقابت شدیدی که این دو خودروساز در زمینه مدل های مختلف و همچنین میزان فروش دارند، از نظر صنعتی نیز با یکدیگر در رقابت هستند. دایملر به غیر از مرسدس بنز چند شرکت و فعالیت دیگر را دنبال می کند که و ب ام و نیز در همین زمینه اقدام به ساخت چند شرکت جانبی کرده است.

منبع: اسب بخار

برچسب‌ها

Plan-4

بالا