Plan-3


مجازات ۳ سال حبس در صورت خروج غیرقانونی به کشور عراق

ایلام-جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: مجازات افرادی که غیر مجاز به کشور عراق تردد داشته باشند تا سه سال حبس در نظر گرفته شده است.

به گزارش اندیشه کیمیا، سردار محسن فتحی زاده امروز در بازدید از مرز مهران با اشاره به اینکه در مهران و شهرهای مرزی روادید صادر نخواهد شد، گفت: در روزهای گذشته افرادی بودند که بدون روادید به پایانه مرزی مهران مراجعه کردند که توسط نیروهای مستقر در پایانه به شهرهای خودشان عودت داده شدند. 

وی با اشاره به تفاهم نامه دولت ایران و عراق مبنی بر اینکه مرز خروجی برای اتباع غیر ایرانی شلمچه است ،گفت: مرز مهران پذیرش اتباع خارجی را ندارد. 

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با تاکید بر اینکه طرح ترافیکی ویژه ای در شهر مهران در حال اجرا است، تصریح کرد: اتوبوس های بین شهری اجازه ورود به شهر مهران را ندارند و از مسیر کمربندی به سمت پایانه برکت هدایت می شوند.
 

سردار فتحی زاده خاطر نشان کرد: زائران عزیز خودروهای شخصی خود را در پارکینگ های تعریف شده که دارای مجوز و مورد تایید مسئولان شهر مهران هستند و نظارت و کنترل بر آن ها امکان پذیرتر است پارک کنند. 

وی ادامه داد: خودروهایی که در مسیرهای نامناسب پارک شده باشند و باعث مزاحمت برای تردد سایر هموطنان در شهر مهران شوند به پارکینگ های مجاز منتقل می شوند. 

فرمانده قرارگاه اربعین نیروهای مسلح و ناجا با اشاره به تغییر  وضعیت جوی در روزهای آینده گفت: زائران خودروهای خود را در زمین های کشاورزی پارک نکنند که در صورت بارندگی برای جابه جایی خودرو دچار مشکل می شوند. 

وی در خصوص خروج غیر قانونی به کشور عراق گفت: مجازات افرادی که غیر مجاز به کشور عراق تردد داشته باشند تا سه سال حبس در نظر گرفته شده است.

سردار فتحی زاده با تاکید بر اینکه مرزهای کشور یادگاران دوران دفاع مقدس هستند و بسیاری از آن ها پاکسازی صددرصدی نشده اند، گفت: مسیر های فرعی تحت کنترل و نظارت کامل هستند. 

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در پایان از همکاری و همراهی مردم تقدیر و تشکر کرد و از زائران خواست در صورت امکان خارج از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ ظهر که زمان تراکم جمعیت در پایانه مرزی مهران است، مراجعه کنند .

منبع:مهر

Plan-4

بالا