Plan-3


سیاست‌ها و قوانین جالب آمریکا از زبان یک استاد دانشگاه

یک پژوهشگر و استاد دانشگاه گفت: قانون اساسی آمریکایی‌ها همان قانون اساسی است که ۲۴۰ سال قبل توسط توماس جفرسون نوشته شد و توسط ۳۷ نفر از ۱۱ ایالت های مختلف آمریکا و نه تمام ۵۰ ایالت امضا شد و تا امروز تغییر نکرده است.

به گزارش اندیشه کیمیا، سیدهاشم میرلوحی در جمع دانشجویان دانشگاه هرمزگان، عنوان کرد: تمامی صحبت هایم بر اساس اسناد و مدارکی است که خود آمریکایی‌ها آنها را بیان می‌کنند و حتی در کتب درسی خود ارائه می‌دهند، مطالبی که جمع آوری کرده ام در حدود ۲۵۰۰ صفحه است.

این پژوهشگر و استاد دانشگاه اضافه کرد: اگر بخواهم بسیاری از این قضایا را که خوانده و نوشته‌ام را در مدت چند ثانیه خلاصه کنم، کار سخت و دشواری نیست. خلاصه مطلب اینکه "می‌خواهند برای شیطان قربانی و ذبح کنند" در این رابطه درادامه به توضیحات بیشتری خواهم پرداخت.

وی افزود: در هر ساعت در دنیا حدود ۱۵ هزار  نفر متولد می‌شوند و پا به عرصه این دنیا می‌گذارند. همچنین در هر ساعت حدود ۶۰۰۰ نفر عرصه این دنیا را ترک می‌کنند، ولی متاسفانه در طول تاریخ این گونه بوده است که بخش قابل توجهی از افرادی که پا به عرصه این دنیا گذاشتند به راحتی برای شیطان قربانی و ذبح شده‌اند و کماکان در حال قربانی شدن هستند.

میرلوحی با بیان این که نکات بسیار گسترده‌ای وجود دارد که می‌توان در رابطه با آن صحبت کرد و توضیح داد، عنوان کرد: از آن زمان که خداوند متعال حضرت آدم را آفرید و فرمود بر آدم سجده کنند و شیطان تمرد کرد دست شیطان به سمت انسان دراز بوده است و در پی حق خود بوده است. سوالی که پیش می‌آید این است حق شیطان چیست؟ حق شیطان پیروی از اوست. شیطان طبق گفته خداوند (آیه ۲۱ سوره اعراف) دشمن آشکار انسان است و در پی دریافت حق و سهم خود است. آمریکا نیز وضعیتی مشابه به شیطان دارد.

وی با بیان این که جنایاتی که آمریکا مرتکب آن‌ها شده است را در هیچ کشوری نمی توان یافت، افزود: هیچ کشوری وجود ندارد که آمریکا به آن خدمت کرده باشد مگر اسرائیل. هیچ جنایتی را نمی‌توان نام برد که آمریکا مشابه آن را انجام نداده باشد چه بسا به شکلی بدتر و شدید تر این کار را انجام داده است. تاکید می‌کنم تمامی گفته هایم براساس سند و گفته های آمریکایی‌هاست.

این استاد دانشگاه با بیان این که آمریکا می‌گوید خیرخواه همه ما است، عنوان کرد: از سال ۱۷۷۶ همزمان با اعلان استقلال آمریکا تا امروز که حدودا ۲۴۰ سال است ارتش آمریکا تنها ۲۱ سال جنگ اساسی نداشته است. همه ساله به کشوری حمله‌ور می‌شود.

وی اظهار کرد: چند سال قبل ارتش آمریکا کلیپی را در عراق منتشر کرده است، در این کلیپ نیروها با لگد وارد خانه یک عراقی می‌شوند و می‌گویند "در را باز کن، دموکراسی آمده است!" وارد خانه می‌شوند و پس از آزار و اذیت زنان و دختران آن جا می‌گویند این است دموکراسی. می‌گویند این کارها قهرمانانه است.

نویسنده کتاب "آمریکا بدون نقاب" بیان کرد: به دموکراسی غربی اعتقادی ندارم و با استفاده از منابع و مآخذ آمریکایی‌ها اثبات می‌کنم که آمریکا این ادعاهایی که در رابطه با دموکراسی و آزادی دارد، خود عملی نمی‌کند ، بالعکس جمهوری اسلامی ایران است که دموکراسی و آزادی را دارد.

وی در توضیحی در رابطه با محکومیت، به دلیل باورهای سیاسی غیر ممنوعه گفت: تصور کنید در منزل یکی از بستگان صحبتی خصوصی بیان کنم و به او بگویم "این جنگ، جنگ ثروتمندان است" . در واقع اشاره من به جنگ جهانی اول است.

میرلوحی عنوان کرد: جهودان صهیونسیتی که در سال ۱۸۸۴ تصمیم گرفتند جنگ اول را برپا کنند گفته شد هزینه این جنگ را انگلیسی‌ها پرداخت خواهند کرد، سپس متوجه شدند که انگلیس در آن زمان توانایی پرداخت چنین هزینه ای را ندارد. پس از مدتی مجددا این جنگ را شروع کردند و ۱۸۶میلیارد دلار هزینه برای کشورهای متخاصم در برداشت، بیش از ۶۰ میلیارد دلار به جهودان صهیونیستی رسید. همچنین جنگ جهانی دوم نیز بیش از هزار میلیارد دلار هزینه در برداشت.

وی ادامه داد: من را به دلیل صحبتی که به طور خصوصی در منزل یکی از بستگانم داشتم، دستگیر می‌کنند. حال چه حکمی برایم صادر خواهند کرد؟ ۲۰ سال زندان و ۵۰۰۰ دلار جریمه نقدی. این مبلغ جریمه در ١٠٠سال گذشته معادل ۷ کیلوگرم طلا بوده است و بر اساس قانون فتنه انگیزی سال ۱۹۱۸ من را دادگاهی می‌کنند. این است دموکراسی آمریکایی‌ها.

مولف کتاب گشت ارشاد در آمریکا افزود: همچنین در سال ۱۹۴۰ قانون اسمیت وضع شد. در حقیقت تعداد زیادی از آمریکایی‌ها دادگاهی و روانه زندان‌های طویل المدت شدند. این قانون می‌گوید اگر شما وابسته یا طرفدار گروهی باشید که در صدد باشد رژیم آمریکا را سرنگون کند، زندانی می‌شوید ولی همین رژیم دستور می‌دهد در کشورهایی چون ایران، مردم برای اعتراض به خیابان بروند، آتش بزنند و  ...

این پژوهشگرعنوان کرد: معضلی که در کشورمان وجود دارد این است که افراد تن به خواندن نمی‌دهند و از طرفی به زبان انگلیسی مسلط نیستند.

میرلوحی بیان کرد: مردم آمریکا کوچکترین حقی برای اعتراض ندارند اما آن چیزی که در ایران شاهد آن هستیم این است که بیش از ۹۰ درصد مردم ایران از آمریکا چیزی نمی‌دانند یا دانسته هایشان ناقص و نادرست است؛ این موضوع نه تنها در میان افراد عادی جامعه نمایان است بلکه در میان برخی از مسئولان نیز به چشم می‌خورد.

وی افزود: بعضا حتی با دانسته‌های نادرستشان، تجزیه و تحلیل نادرست انجام می‌دهند و با این تجزیه و تحلیل‌ها و همچنین برداشت‌های اشتباه سر از اردوگاه های دشمن در می‌آورند و به راحتی قربانی شیطان شوند.

این نویسنده با بیان این که آمریکا در خصوص ارتباط و آزادی ادعاهای زیادی می‌کند، عنوان کرد: هیچ می‌دانید رئیس جمهور آمریکا را چه کسی انتخاب می‌کند؟ جواب در حقیقت باید مردم باشد اما این تنها ظاهر قضیه است و رئیس جمهور را هیأت انتخاب کننده رئیس جمهور آمریکا بر می‌گزیند.

میرلوحی بیان کرد: بر اساس ماده دوم از بخش یکم قانون اساسی آمریکا رؤسای جمهورآمریکا توسط مردم انتخاب نمی‌شوند، حتی اگر اکثریت آراء یک نفر را انتخاب کنند اما  اعضای هیأت انتخاب کننده رئیس جمهور آمریکا او را تایید نکنند، رئیس جمهور مورد تایید این هیأت انتخاب خواهد شد. دونالد ترامپ و جورج بوش این چنین انتخاب شدند.

وی با بیان این که آمریکایی‌ها می‌گویند قانون اساسی ایران مربوط به ٣٨ سال قبل است و آن را را عوض و رفراندوم کنید، ادامه داد: جالب است بدانید قانون اساسی آمریکایی‌ها همان قانون اساسی است که ۲۴۰ سال قبل توسط توماس جفرسون نوشته شد و توسط ۳۷ نفر از ۱۱ ایالت های مختلف آمریکا و نه تمام ۵۰ ایالت امضا شد و تا امروز تغییر نکرده است. آمریکایی حتی در کشور های مختلف که مردم خود ریاست جمهوریشان را با اراء خود انتخاب کرده اند، نفوذ کرده و به قول معروف با یک لگد نتایج را خراب کرده اند.

میرلوحی اظهار کرد: اگر مردم آمریکا بخواهند این قانون را تغییر دهند در صورتی که این قانون کماکان لازم الاجرا است، روش خاص خود را دارد. در ابتدا باید پیشنهادات به مجلس نمایندگان فرستاده شود و ۶۷ درصد رأی موافق دریافت کند، سپس به مجلس سنای آمریکا برود و آن جا هم ۶۷ درصد آراء را به خود اختصاص دهد، و در نهایت به ۵۰ ایالت ارسال شود و ۷۵ درصد رأی موافق را کسب کند. در این صورت می‌توانند تغییراتی در قانون اساسی آمریکا ایجاد کنند. همچنین در ارتباط با لغو هیات انتخاب کننده رئیس جمهور آمریکا بیش از ۷۰۰ مورد اعلام شده است که همگی رد شدند.

این پژوهشگرعنوان کرد: آمریکایی‌ها خود می‌گویند شکنجه‌هایی به ساواک آموزش دادیم که نازی‌ها از آن استفاده می‌کردند، اما من معتقدم که حتی این آموزش‌ها نیز مربوط به خود آمریکایی‌هاست و روش آنان برای شکنجه بوده است و نه نازی‌ها.

نویسنده کتاب "هالیوود" ادامه داد: مایکل اسنایدر در کتاب "آغاز یک پایان" می‌گوید، اکثریت مردم آمریکا برده‌اند.

وی با بیان این که در ایران تمام مسئولین به طور مستقیم و یا غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند، گفت: نکته جالبی که در خصوص آمریکایی‌ها وجود دارد این است، برای مثال آیا فردی که مدت ٣٠ سال فرماندار ایالت کالیفرنیا بوده است، می‌تواند بدون هیچ شرطی از طرف هیأت انتخاب کننده رئیس جمهور آمریکا، رئیس جمهور شود؟ متمم ١٤ قانون اساسی آمریکا می‌گوید خیر.

میرلوحی با بیان این که وقتی می‌گویند همه ما آمریکایی‌ها منظورشان همه مردم آمریکا نیست، اظهار کرد: تنها سفیدپوستان و نه همه آنان، مردان بالای ٢١سال و نه همه مردان سفید پوست بالای ٢١سال، پیروان برخی از ادیان و آنان که دارای مقدار مشخصی زمین برخوردار می‌باشند، حق رأی دارند. این است دموکراسی آمریکا.

وی در پایان گفت: در نهایت لازم است این موضوع نیز بیان شود که هر جنایتی که داعشی‌ها انجام می‌دهد، سردمداران آن‌ها نیز پیش تر مرتکب آن شده‌اند

ایسنا

Plan-4

بالا