Plan-3


مجلس پیگیر ترخیص خودروهای وارداتی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد که این کمیسیون از وزارت صمت خواسته نسبت به ترخیص خودروهایی که به شکل قانونی وارد شده و در گمرکات مانده اند، اقدام کند.

به گزارش اندیشه کیمیا و به نقل از اقتصاد آنلاین،حمید گرمابی گفت: تعدادی از خودروهایی که هم اکنون در گمرکات مانده اند و ترخیص نشده اند، به شکل قانونی و قبل از بسته شدن سایت ثبت سفارش وارد شده اند که برای حل این مشکل کمیسیون صنایع و معادن مجلس چندی پیش جلسه ای را با حضور مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار کرد.

وی در ادامه افزود: در گزارشی که کمیسیون صنایع مجلس به این وزارتخانه ارائه کرده، خواستار این شده که هر چه سریع تر کالاهایی که به شکل قانونی وارد شده اند و در گمرک مانده اند، ترخیص شوند که خودرو هم از جمله آنهاست.

گرمابی اظهار کرد: البته به دلیل حجم مشکلاتی که برای وزارت صنعت، معدن و تجارت به وجود آمده، این فرآیند کمی طول کشیده اما باید این وزارتخانه هر چه سریع تر برای ترخیص این کالاها اقدام کند و تفکیک لازم را برای ترخیص از گمرک طبق روال سابق انجام دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه خودورهایی که به این شکل وارد شده اند، باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند، گفت: البته به رغم گزارشی که کمیسیون صنایع و معادن مجلس به وزارت صمت داده، هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نکرده ایم و همچنان پیگیر هستیم.

Plan-4

بالا