Plan-3


تبعات خرید آپارتمان در کشورهای همسایه

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که کشورهای همسایه که با تبلیغات گسترده درصدد فروش آپارتمان به ایرانیان هستند، هیچ نوع اقامتی نمی‌دهند گفت: جدیدترین نمونه شکست خورده در این زمینه، به گرجستان مربوط می‌شود که مجلس این کشور، خرید و فروش آپارتمان به کشورهای همسایه را ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه کیمیا و به نقل از ایسنا، مصطفی قلی خسروی اظهار کرد: طی سال‌های اخیر تجربه خرید آپارتمان توسط اتباع ایرانی در کشورهای همسایه همواره با شکست مواجه شده که جدیدترین نمونه به گرجستان مربوط می‌شود. در سال‌های گذشته بیروت، دوبی و کویت مطرح بود که دیدیم چقدر ایرانی در این مناطق ورشکست شدند و در حال حاضر برخی از ایرانیان به علت ورشکستگی در زندان‌های این کشورها هستند.

وی افزود: اخیراً نیز پس از آنکه گرجستان را مقصد ایرانیان معرفی و عده‌ای از ایرانیان در این کشور اقدام به خرید آپارتمان کردند، مجلس گرجستان مصوب کرد که خرید و فروش آپارتمان به اتباع کشورهای اطراف ممنوع است. هم اکنون ملک‌های ایرانی‌ها روی دستشان مانده و خود گرجستانی‌ها هم آن را نمی‌خرند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک خاطرنشان کرد: ترکیه و قبرس با وعده اقامت، تبلیغات زیادی برای فروش آپارتمان و ویلا انجام می‌دهند که دروغ است؛ زیرا در ترکیه دو سند ارائه می‌دهند که شرط ارائه سند اصلی، استقرار در آن خانه است، استقرار دائم نیز مستلزم دریافت اقامت است، لذا هیچگاه این هدف محقق نمی‌شود.

به گفته خسروی، هیچ کدام از کشورهای منطقه، اقلیم چهار فصل ایران را ندارند و اتباع این کشورها به آب و هوای ایران غبطه می‌خورند. لذا به هموطنان توصیه می‌کنم پولی را که در خارج از کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند که ریسک آن بسیار بالاست، در کشور خودمان هزینه کنند تا هم شغل ایجاد شود و هم کشور را بسازیم. منافع آن هم به ملت ایران می‌رسد.

Plan-4

بالا