Plan-3


نماینده دولت آلمان: به دنبال ایجاد مدلی از کسب و کار مثبت اقتصادی هستیم

نماینده دولت آلمان با اشاره به اینکه فعالیت های ما تنها به مطالعه ختم نمی‌شود، گفت: به دنبال این هستیم مدلی از کسب و کار ایجاد کنیم و اقتصادی موثر داشته باشیم.

‌به گزارش اندیشه کیمیا‌، فریش در جلسه با شهردار رشت اظهار کرد: شرکت "جنگل سیاه" در حوزه پسماند فعالیت و مطالعه می‌کند.

نماینده دولت آلمان رشت را شهری تمیز و سازمان یافته قلمداد کرد و گفت: دولت ایران توجه ویژه‌ای به استان‌های شمالی به ویژه گیلان دارد و ما علاقه مندان هستیم پروژه‌های خود را در رشت اجرا کنیم.

مدیر و موسس شرکت جنگل سیاه آلمان با اشاره به اینکه فعالیت‌های ما تنها به مطالعه ختم نمی‌شود، گفت: به دنبال این هستیم مدلی از کسب و کار ایجاد کنیم و اقتصادی موثر داشته باشیم .

فریش به کاهش تعداد لندفیل در شهرها تاکید کرد و گفت: ۶ منطقه در ایران را مدنظر قرار داده و مطالعات محیط زیستی را در آنجا انجام می دهیم.

رشت شایسته مدیریت پسماند مناسب است

دکتر پاداش، استاد دانشگاه تربیت مدرس در این جلسه با تاکید بر اهمیت موضوع پسماند و محیط زیست در رشت اظهار کرد: دولت آلمان سال گذشته تفاهم نامه‌ای با دولت ایران در خصوص مدیریت پسماندهای شهری و مدیریت پسماند‌های عفونی منعقد کردند.

وی افزود: براساس این تفاهم نامه مقرر شد با هزینه دولت آلمان دو شهر ایران مورد مطالعه پایلوت قرار بگیرد.

دکتر پاداش مدیریت پسماند را شایسته رشت دانست و یادآور شد: شهردار رشت نیز به مقوله محیط زیست اهمیت زیادی می‌دهد و امیدواریم بتوانیم به خروجی لازم دست یابیم.

دکتر مسعود شاه پسند، مدیر گروه فناوری‌های نوین پسماند ایران و آلمان اظهار کرد: در قانون مدیریت پسماند، مدیریت پسماند شهری بر عهده شهرداری‌ها است.

وی افزود: با توجه به بودجه مصوب شده سال ۹۷ ،دولت موظف شد نیم درصد از مالیات ارزش افزوده را به پسماند اختصاص دهد.

وی از طرح جامع مدیریت پسماند در سیصد شهر ایران خبر داد و گفت: مطابق این طرح شهرهای انتخاب شده باید دارای لندفیل بهداشتی باشند و در خصوص مطالعات پایلوت دو شهر انتخاب می شوند که شهر رشت یکی از این شهرها است.

مدیرگروه فناوری‌های نوین پسماند ایران وآلمان اولویت دولت در اختصاص بودجه پسماند را استان‌های شمالی عنوان کرد.

وی از ارائه پروژه "master plan" ما بین دولت ایران و آلمان خبر داد و افزود: در این پروژه روش‌های چگونگی و انتقال دانش فنی از آلمان به ایران مشخص می‌شود و در این پروژه چگونگی جذب منابع مالی، سرمایه گذاری تعریف می‌شود.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

Plan-4

بالا