Plan-3


دی اس مدل جدید DS7 برای سال 2019 را معرفی کرده است. مدل جدید DS7 با 5 موتور احتراق داخلی عرضه می شود که تمام آنها با استاندارد آلایندگی Euro 6.2 مطابقت دارند. این موتورها شامل سه موتور بنزینی (موتورهای THP 225، THP 180 و PureTech 130) و دو موتور دیزل (موتورهای Blue HDi 130 و 180) است.

به گزارش اندیشه کیمیا، DS7 جدید مجهز به گیربکس 8 دنده اتوماتیک EAT8 است که تا جای ممکن دور موتور را پایین نگه می دارد که باعث شده مصرف سوخت این خودرو نسبت به مدل های مجهز به گیربکس 6 دنده اتوماتیک تا 4 درصد کاهش یابد.
علاوه بر مدل های فوق یک مدل هایبرید با نام E-Tense نیز وجود دارد که پیشرانه هایبرید آن از یک موتور بنزینی توربوشارژ با قدرت 200 اسب بخار و دو موتور الکتریکی که هر کدام 109 اسب بخار قدرت دارند تشکیل شده است. این پیشرانه از یک مجموعه باتری لیتیوم یون با ظرفیت 13 کیلووات ساعت و توان 90 کیلووات نیرو می گیرد. یکی از این موتورهای برقی چرخ های عقب را به حرکت در می آورد و DS7 هایبرید را به یک خودروی 4 چرخ محرک تبدیل می کند. مجموع قدرت این پیشرانه 300 اسب بخار است و دارای حالت های رانندگی تمام الکتریکی و هایبرید است. برد این خودرو در حالت تمام الکتریکی 59.5 کیلومتر است و شارژ باتری آن با شارژر 6.6 کیلووات 2 ساعت و نیم طول می کشد.
DS7 مجهز به سیستم پیشرفته حفظ حرکت خودرو بین خطوط است که به صورت مداوم خط کشی های مسیر را تحت نظر دارد و به محض اینکه احساس کند خودرو در حال انحراف است وارد عمل می شود. این سیستم در بازه سرعتی 29 تا 180 کیلومتر در ساعت فعال است. سیستم دید در شب، سیستم حفظ هوشیاری راننده و سیستم تنظیم ارتفاع نور خودکار جزو دیگر سیستم های ایمنی فعال این خودرو هستند. سیستم فعال دید چراغ های LED این خودرو 6 حالت نورپردازی مختلف دارد که آن را از دیگر خودروهای این کلاس متمایز می کند.
DS7 کراس بک 4.57 متر طول، 1.89 متر عرض و 1.62 متر عرض دارد و در کارخانه Mulhouse دی اس در فرانسه یا کارخانه شنژن در چین ساخته می شود.

خودرو بانک

Plan-4

بالا