Plan-3


روزه گرفتن موجب افزایش صبر می‌شود

امام جمعه بروجن گفت: روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان موجب بالا رفتن صبر و تحمل افراد می‌شود.

به گزارش اندیشه کیمیا، حجت‌الاسلام علیرضا هراتی‌مطلق اظهار کرد: در ماه رمضان رحمت خدا نصیب تمام افراد می‌شود و رزق و روزی افزایش می‌یابد.

وی افزود: در این ماه پر برکت افراد خیری هستند و تلاش می‌کنند گره‌ای از مشکلات نیازمندان برطرف کنند که ثواب این کار از روزه گرفتن بسیار ارزشمندتر است.

حجت‌الاسلام هراتی‌مطلق گفت: مغفرت خداوند در هر شب از ماه رمضان، گناه بسیاری از گناهکاران را پاک می‌کند و جوانانی که گرفتار روزمره‌گی و آلوده به گناه شده‌اند، عبادت و روزه‌داری در این ماه را سرلوحه کار خود قرار خواهند داد.

وی تاکید کرد: روزه، عبادت و تلاوت قرآن در این ماه قلب و وجود انسان را پاک و طاهر می‌کند.

امام جمعه بروجن با اشاره به اینکه باید مراسم افطاری بسیار ساده برگزار شود، تصریح کرد: متاسفانه برخی از مراسم افطاری، با پهن کردن سفره‌های رنگارنگ برگزار می‌شود در صورتی که باید سفره‌های ساده در مساجد پهن شود و مردم بر سر سفره ساده بنشینند.

وی گفت: نباید کمک به مستمندان، اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند فراموش شود و بهترین کمک به خویشان، نزدیکان، دوستان و همسایگان است، در صورتی که همسایه‌ای مستمند و نیازمند باشد باید در حد توان به آن‌ها کمک کرد تا با این کار خدا به افراد عنایت ویژه‌ای داشته باشد.

حجت‌الاسلام هراتی‌مطلق با اشاره به اینکه خداوند روزه را سپر آتش جهنم قرار داده است، تصریح کرد: وقتی با این دید روزه بگیریم قطعا بر روی رفتار تاثیر بسیاری خواهد گذاشت و صبر و تحمل افراد بالا می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: افراد در این ماه با توجه به معنویات، بیشتر با قرآن سر و کار دارند، از این رو در اخلاق، رفتار، صبر و بردباری تاثیر بسزایی دارد، که روزه گرفتن علاوه بر نزدیک شدن قلب‌ها به یکدیگر، آثار آن تا چندین ماه در افراد نمایان خواهد بود.

منبع: ایسنا

Plan-4

بالا